Győr – Lombard Pápa FC 4:1 (vége) | Pécsi MFC – Puskás Akadémia FC 1:2 (vége) | Diósgyőri VTK – Mezőkövesd Zsóry FC 5:0 (vége)
MTK Budapest FC – KTE-Phoenix Mecano 2:2 (vége) | Szombathelyi Haladás – Kaposvári Rákóczi FC 4:1 (vége)
MTK Budapest FC
2:2 (1:0)
KTE-Phoenix Mecano
szombat 05.10.2013, 18:00 • Hidegkuti Nándor Stadion • OTP Bank Liga

A második félidőre egy fordulatos mérkőzés lett. A Kecskemét 9 perc alatt fordított, de a végén az MTK egyenlített.
    Köszönöm a figyelmet! (19:52:46)

90+2
    A szabadrúgásra érkező támadók, nem sokkal lőttek kapu mellé.

90+1
    Vukasovic kapott sárgalapot buktatásért.

90+1
    Utolsó csere, Pölöskei helyén Sipos Bence.

90+1
    Egy beadás után Kálnoki Kis ment a kapu elől, de ez is majdnem öngól lett.

90+1
    3 perc a hosszabbítás.

90
    Mindkét csapat hajt a győzelemért.

86
    Utolsó kecskeméti csere, Savic helyén Patvaros.

85
    Hajdú beadása után Karan mentett Horváth elől, de megint majdnem a saját kapujába talált a vendég védő.

84
    Az MTK gólt szerzett!
    A szögletet kifejelik a védők, de Hajdú Ádám még betudta adni középre, ahol BATIK BENCE emelkedett a legmagasabbra és a kapuba fejelt.

83
    Bese cselezgetett a tizenhatoson belül, de beadásába beleléptek.

82
    Vukasovic szabadrúgását védte bravúrral Hegedüs.

81
    Vukmir buktatta Rajczit 17 méterre a kaputól, így sárgalapot kapott.

78
    Cserél az MTK is. Kelemen helyén Hajdú játszik tovább.

76
    Cserél a Kecskemét, Pekár helyén Bulajics.

75
    Egy lövés után ment Kálnoki-Kis ment a gólvonalról.

72
    A Kecskemét gólt szerzett!
    NAGY PATRIK kicselezi Poór Patrikot és ezután távolról 20 méterről lőtt a kapuba.

72
    Póti Krisztián követett el egy taktikai faultot, amiért sárgalapot kapott.

70
    Eppel beadásáról maradt le nem sokkal Horváth, de Bese még összeszedte és a vissza passzolt labda után Pölöskei kapott vissza egy labdát, de a védők tisztáztak.

69
    Barry passzolt vissza Savichoz, aki 15 méterről lőtt nagyon kapu mellé.

67
    Horváth Péter beadása után Karan próbált felszabadítani, de nem sok hiányzott, hogy ez saját kapujában kössön ki.

66
    Rajczi lőtt 16 méterről nem sokkal kapu fölé.

65
    Dejan Karan szabálytalanság után reklamált, ezért sárgalapot kapott.

62
    Mogyorósi beadása lepattant, de a labda a 10 méterre a kaputól álló VLADAN SAVIC-hoz került, aki kilőtte a hosszú sarkot.

58
    El Harrak helyén Batik Bence játszik tovább.

58
    Egy gyors akció végén Pölöskei lőtt kapura, lövése megpattant, de így is mellé ment a labda.

55
    Nagy Patrik lőtt 20 méterről, de lövése pont középre ment Hegedüshöz.

51
    A szabadrúgást Pekár lőtte nem sokkal kapu fölé.

51
    Pölöskei rúgta fel Savicot 25 méterre a kaputól.

48
    Pölöskei szabadrúgását Antal öleli magához.

46
    Az MTK kezdte a második játékrészt.

46

45
    Gyagya helyett Nagy Patrik a kecskemétieknél.

A csapatok érkeznek vissza a pályára.

A mérkőzés elején mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a 20. percben Fejes góljával az MTK szerezte meg a vezetést. A gól után az MTK viszzaált, de ezzel a vendég kecskemétiek nem tudtak mit kezdeni, így távoli lövésekkel próbálkoztak, de azok vagy kapu mellé mentek, vagy pedig Hegedüs védett. Így alakult ki a félidei 1-0-ás MTK vezetés.

45+1
    Egy perc a ráadás.

45
    Utolsó perc az első félidőben.

42
    Pekár szabadrúgását ütötte ki röviden Hegedüs, de a védők találtak először a labdára.

41
    Vukasovic lőtt 30 méterről, de lövése elkerülte a kaput.

40
    Pekár lövése ment nem sokkal kapu fölé.

38
    Barryt rúgta fel Fejes András, ezért sárgalapot kapott.

37
    Az utóbbi percekben mezőnyjáték folyik a pályán, egyik kapu sincs veszélyben.

33
    Barry verte meg a Kelement a tizenhatoson belül, de Hegedüs jól jött ki a kapujából.

31
    Egy beadásra érkezett üresen Barry az ötösnél, de egy védő bevetődve még tisztázott a csatár elől. Nagy helyzet volt!

30
    Barry távoli lövése ment nem sokkal Hegedüs kapuja mellé.

28
    Rajczi távoli lövése kerülte el a kaput.

27
    Eppel elől ment Antal szögletre.

26
    Forró Gyula rúgta Kálnok Kis Dávidot, ezért sárgalapot kapott.

25
    Horvát Péter lőtt 20 méterről kapura, ami nem sokkal kerülte el Antal kapuját.

24
    Forró Gyula adhatott középre kétszer is, de mindkét alkalommal a védők tisztáztak.

23
    El Harrak adott kicsit hosszú labdát Besének, így kirúgás jöhet.

23
    A gól óta is az MTK maradt támadásban.

20
    A kirúgás után Horvát Péter lőtt kapura tizenhat méterről, a labda Antal Botondról kijött és a kipattanót FEJES ANDRÁS rúgta a kapu felső részébe.

20
    Pekár László távoli szabadrúgását fogta biztosan Hegedüs.

18
    A szabadrúgást Pölöskei ívelte középre, de Vukmir fejese elkerülte a kaput.

17
    Antal Botond tarolta le Horváth Pétert a tizenhatos oldalvonalánál, ezért sárgalapot kapott.

16
    Hegedüs szerelés igazítása után folytatódik a játék.

14
    Vukasovic elleni szabálytalanság után a tizenhatos jobb sarkától jött kecskeméti szabadrúgás, amit Savic lőtt a sorfalba.

14
    Egy MTK kontrát Horváth elől tisztáztak a vendég védők.

11
    Az utóbbi percekben az MTK kapu előtt zajlik a játék, de Hegedüs kapuja nincs veszélyben.

8
    Bese beadását Eppel fejelte fölé.

6
    El Harrak ugrott volna ki a tizenhatos vonalától, de a passzba belelépett egy KTE védő.

4
    Savic lőtt 18 méterről, de lövését könnyedén fogta Hegedüs.

3
    Barry beadásába lép bele Kelemen, így jön a mérkőzés első sarkrúgása, amit Hegedüs bokszolt ki.

2
    Pölöskei Zsolt emelte nem sokkal kapu fölé.

2
    Horváth Péter buktatják 20 méterre a kaputól, így jó helyről MTK szabadrúgás.

1

A Kecskemét fogja kezdeni az első játékrészt.

Az MTK szokásos kék-fehér felszerelésben, még a Kecskemét is a szokásos lila-fehérben játszik majd a mérkőzés alatt.

A csapatok most érkeznek a pályára.

A kezdés előtt az MTK változtatott a kezdő csapaton. Varga Szabolcs helyén Ayub El Harrak játszik.

A csapatok most fejezték be a bemelegítést, így lassan kezdődik a mérkőzés.

A csapatok már a pályán melegítenek készülve a mérkőzésre.

MTK Budapest FC: Hegedüs – Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes, Kelemen – Poór, El Harrak, Bese, Pölöskei – Eppel, Horváth P.

Kecskeméti TE: Antal – Mogyorósi, Póti, Karan, Forró – Gyagya, Vukasovic, Savic, Pekár – Rajczi, Barry.

Játékvezetők: Szabó Zsolt – ifj. Tóth II. Vencel, dr. Varga Zsolt.

Az OTP-Bank liga 10. fordulójában egy alsóházi mérkőzés következik.
    A 14. MTK fogadja a 11. Kecskemétet. Az látszik a helyezéseken, hogy egyik csapatnak sem indult a legjobban a szezon, de a mai napon csak egyik csapatnak van esélye ezen javítani. A nagy kérdés ezen a mérkőzésen az lesz, hogy a Kecskemét zárkózik e a felsőházhoz, vagy az MTK lép egy kicsit el a kieső helyektől.