Debreceni VSC – Pécsi MFC 1:0 (vége) | Puskás Akadémia FC – Mezőkövesd Zsóry FC 4:0 (vége) | MTK Budapest FC – Fehérvár 1:2 (vége)
Budapest Honvéd FC – Kaposvári Rákóczi FC 1:0 (vége) | Paksi FC – Győr 1:2 (vége)
MTK Budapest FC
1:2 (0:0)
MOL Fehérvár FC
szombat 22.03.2014, 16:00 • Hidegkuti Nándor Stadion • OTP Bank Liga

A végig parázs mérkőzés végén végül a Székesfehérvár örülhetett, elvitte a három pontot a Hidegkuti-stadionból. Az első félidőben a hazaiaknak voltak inkább lehetőségei, Torghelle lövése azonban kijött a kapufáról. A második játékrész kiegyenlített küzdelemmel kezdődött, majd előbb ALvarez a 71. percben egy jó lövéssel, négy perccel később pedig Nildo egy remekbe szabott szabadrúgással már 2:0-ra a Videoton vezetett. Egy kezezés miatt befújt büntetőt Torghelle értékesítette a 84. percben, de ez már csak a szépítéshez volt elegendő. A mérkőzés utolsó perceit már jól húzták a vendégek, egyenlítésre már nem volt ideje a kék-fehérben játszó hazaiaknak.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (18:02:28)

90+2
    Hegedüs rúgja hosszan előre, a Videoton tizenhatosára már nem sikerült bejátszani a labdát.

90+1
    Torghelle perel egy sort a partjelzővel, majd bedobás után jól tartja a labdát a Videoton a hazaiak térfelén.

90
    Három perc perc lesz a hosszabbítás.

90
    A Videoton ívelhetett be jobbról szabadrúgást, középen Hegedüs szépen lehúzta.

89
    Teljesen beszorulnak a végén a székesfehérváriak, Poór ívelte be balról a labdát, érintés nélkül elhagyta a játékteret.

88
    Vass Patrik felé ment egy bejátszás a vendégek tizenhatosára, védője tisztázott előle.

87
    Dos Santos ellen szabálytalankodtak. A Videoton jöhet szabaddal saját térfeléről.

86
    A hazaiak ívelhettek be szögletet balról, középen a védők kifejelték a labdát.

84
    Az MTK gólt szerzett!
    TORGHELLE SÁNDOR vállalta el a hazaiak büntetőjét, magabiztosan értékesítette, Calatayud a másik irányba vetődött.

83
    José Luis kapott sárga lapot kezezésért.

82
    Ismét jobbról ívelhettek be szögletet a hazaiak, Poór fejese után a labda José Luis kezét érintette, Kassai azonnal a tizenegyes pontra mutatott.

81
    Oliveira jött be Kovács helyett.

80
    Jobbról ívelhettek be szabadrúgást a hazaiak, középen hat méterről szorításban Torghelle fejelt mellé.

79
    Torghelle volt harcias, labdaszerzése után balról küldte középre a labdát, a Videoton védője szögletre mentett fejjel.

78
    A Videoton tizenhatosára beívelt labdát fejjel szögletre mentették a védők. A balról beívelt sarokrúgás nem jelentett veszélyt a vendégek kapujára.

77
    Kovács kapott sárga lapot buktatásért.

75
    A Vidi gólt szerzett!
    GOMES EVANILDO FERNANDES vállalta el a vendégek szabadrúgását, 18 méterről gyönyörűen tekert a jobb felsőbe.

Gólok: 84. Torghelle – 71. Alvarez, 75. Nildo

Lapok:   52. Horváth (MTK), 74. Poór (MTK) – 77. Kovács (VID), 83. Luis (VID)

MTK Budapest FC: Hegedüs – Baki (13. Nagy), Vukmir, Poór, Fejes – Pölöskei, Vass Á., Horváth – Bese (65. Kelemen), Torghelle, Ladányi (65. Vass P.)
    Cserék: Groppioni – Eppel, Nagy, Batik, Pintér, Kelemen, Vass P.

MOL Fehérvár FC: Calatayud – Dos Santos, Juhász, Tar, Szolnoki – Gomes (60. José Luis), Sándor, Alvarez, Kovács (81. Oliveira), Gyurcsó (56. Nildo) – Nikolic
    Cserék: Tujvel – Brachi, Gomes, Lupeta, De Oliveira, Hudák, José Luis

Játékvezetők: Kassai – Erős, Király