Chelsea F.C. – Arsenal FC 6:0 (vége) | Cardiff City FC – Liverpool F.C. 3:6 (vége) | Everton FC – Swansea City 3:2 (vége)
Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Manchester City – Fulham FC 5:0 (vége) | Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (vége)
Norwich – Sunderland AFC 2:0 (vége) | West Ham United – Manchester United 0:2 (vége)
Chelsea Football Club
6:0 (4:0)
Arsenal FC
szombat 22.03.2014, 13:45 • Stamford Bridge, London • Barclays Premier League

Kiüti, mondhatni megsemmisíti az Arsenal együttesét a Chelsea a londoni derbin! Óriási különbségű győzelem, az Arsenal romokban.
    Az első félidőben, 17 perc alatt eldöntötte a mérkőzést a kék mezes gárda, innentől kezdve ráadásul emberhátrányban – Marriner játékvezető rossz játékosnak mutatta fel a piros lapot – játszottak az ágyúsok.
    A Chelsea továbbra is vezeti a bajnokságot, míg a piros-fehérek egyre távolabb a bajnoki címtől. (15:40:41)

90+2
    Giroud (Arsenal) van lesen, Mourinho már az öltözőben.

90+1
    Rosicky életerős, tizenhatoson kívüli félmagas lövését üti ki Cech!

90
    Kettő perc lesz a ráadás.

89
    Cazorla pontrúgása nem veszélyes, ám a kipattanó után majdnem szépítenek az ágyúsok!

88
    Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet az Arsenal.

87
    Becsületből még megy előre az Arsenal, de itt már nem kerülhetik el a piros-fehérek a nagyarányú vereséget.

86
    Salah (Chelsea) fut lesre.

86
    Hátul passzolgatnak a hazaiak.

84
    Schürrle lő 20 méterről, nem sokkal megy a hosszú alsó mellé!

83
    Teljesen beszorul az Arsenal.

81
    Ivanovic ad be jobbról élesen, Szczesny vetődve megkaparintja a labdát.

80
    Giroud huppan a gyepre a tizenhatos vonala előtt, de a játékvezető nem fúj a sípjába.

79
    Beszorul a vendég együttes.

78
    Szabadrúgáshoz jut a Chelsea a vendég térfél közepéről.

77
    Sagna beadását Cazorla veszi át, de nem tudja megelőzni a védőjét.

76
    Flamini kerül a földre a félpálya közelében, jöhetnek az ágyúsok.

75
    Nyomozza a labdát az Arsenal.

Nagy Zalán

Gólok: 5. Eto'o, 7. Schürrle, 17. Hazard (bünt.), 42. Oscar, 66. Oscar, 71. Salah

Lapok:   52. Rosicky (ARS)   16. Gibbs (ARS)

Chelsea Football Club: Cech – Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta – Matic, David Luiz(Mikel, 72.) – Schürrle, Oscar(Salah, 67.), Hazard – Eto'o(Torres, 10.)
    Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny(Jenkinson, a szünetben), Gibbs – Oxlade-Chamberlain(Flamini, a szünetben), Arteta, Cazorla – Rosicky, Giroud, Podolski(Vermaelen, 24.)

Játékvezetők: Andre Marriner – Ledger, Perry

Nézőszám: 42000