Győr – KTE-Phoenix Mecano 1:1 (vége) | Pécsi MFC – Debreceni VSC 0:0 (vége) | Dunaújváros – Nyíregyháza 3:0 (vége)
MTK Budapest FC – Lombard Pápa FC 3:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Paksi FC 1:2 (vége)
MTK Budapest FC
3:0 (1:0)
Lombard Pápa FC
szombat 04.04.2015, 18:30 • Bozsik Stadion, Budapest • OTP Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

A kéthetes bajnoki szünet után a hétvégén folytatódik az NBI, a tegnapi Puskás Akadémia – Ferencváros nyitómérkőzés után ma beindul a nagyüzem, és többek között MTK – Pápa találkozóra kerül sor.

A tavaszt megelőzően a legtöbb szakember az MTK lemorzsolódásáról beszélt, a kék-fehérekkel a bajnokság végén nem számoltak a legjobb háromban. Ehhez képest a fővárosiak az első két fordulót egyaránt megnyerték, majd két vereség következett, előbb a Videoton, majd a Ferencváros bizonyult jobbnak. Az MTK jelenleg a harmadik, de egy győzelemmel visszaelőzhetné a zöld-fehéreket.

A Lombard a hátsó régióban állomásozik, a vendégek holtversenyben a Haladással tizenharmadikok a bajnoki tabellán. A Pápa tavasszal a négy kör alatt négy pontot gyűjtött, legutóbb hazai pályán szenvedett vereséget a Nyíregyházától (a szabolcsiak a kiesési versenyben ezzel a győzelemmel némi levegőhöz jutottak).

"Hazai" pályán mindenképpen az MTK esélyesebb a győzelemre, de Lengyel Ferenc együttese sem feltartott kezekkel érkezik a fővárosba. A vendégek vezetőedzője a következőket nyilatkozta:
    "Az MTK együttesében sok technikás játékos található, nagyon gyorsan játsszák meg a labdákat és futógyorsaságban is erősek, jól kontráznak, így lesz gondunk elég. Persze mindenre van ellenszer, így készülünk mi is kék-fehérek ellen, szeretnénk őket párharcokra kényszeríteni és odafigyelünk majd a pontrúgásokra is. Nyerni szeretnénk, ám számunkra a döntetlen is jó eredménynek számítana."

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

MTK Budapest FC: Hegedüs – Nagy Tibor, Baki, Vukmir, Hajdú – Vass, Pölöskei, Kanta, Horváth – Torghelle, Csiki

Cserék: Groppioni – Talabér, Hrepka, Bese, Fernandez Tamayo, Thiam, Schrammel

Lombard Pápa FC: Szűcs – Zulevs, Csizmadia, Bohunovic, Völgyi – Ahodipke, Stieber, Slupka, Juhász – Popin, Waltner

Cserék: Horváth – Jagodics, Vankó, Nagy Tamás, Király, Randelovic, Frizoni

Játékvezetők: Farkas Ádám – Kelemen, Farkas Balázs.

1

2
    A Pápa ívelhetett be jobbról szögletet, a röviden a hazai védők lekapcsolták a labdát, majd kontrából azonnal megindult előre az MTK.

3
    Csiki húzta meg a labdát a bal szélen, centerezése után Horváth mintegy 18 méterről mellé rúgta.

4
    Jobbról érkezett a hazaiak badása, középen Torghelle fejelt fölé.

5
    Csiki védője mellett meghúzta a bal oldalon, majd éles szögből elvállalta a lövést, a labda elment a rövid fölött.

6
    Zulevs jobbról tekerte középre a labdát, hat méterről ment is egy fejes kapura, Hegedüsnek nem okozott gondot.

7
    Az MTK kezdte jóval aktívabban a mérkőzést, a hazaiak igyekeznek hamar nyomás alá helyezni a Pápát.

8
    Hosszú előrevágott labda a vendégektől, Hegedüs jött a kapujából és összeszedte a labdát.

9
    A kék-fehérek birtokolják a labdát a Lombard térfelén, beszorulnak most a vendégek.

10
    Buktatás után a hazaiak végezhetnek el szabadrúgást saját térfelükről.

11
    Csiki játszotta be balról a labdát a vendégek tizenhatosára, ott már a védők tisztáztak, de már ismét az MTK támadhat.

12
    Torghelle lapos beadása jobbról veszélytelen, majd egy kisebb szabálytalanság után a Lombard jöhet szabaddal kifelé.

13
    Csikit állították meg szabálytalanul a bal szélen, szabadrúgás a hazaiak javára.

14
    Csiki bal szélen meghúzta a labdát, majd pocsékul adta be, pedig középen érkezett hazai játékos.

15
    Rossz keresztlabda a hazaiaktól, bedobás után azonban a Pápa hamar elveszítette a játékszert.

16
    Továbbra is a fővárosiak irányítanak. Les miatt szabadrúgással jöhet kifelé az MTK.

18
    Kiváló kényszerítőzés után Csikit buktatták a Pápa tizenhatosán belül, a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

18
    Zulevs buktatta Csikit a tizenhatoson belül, a hazaiak büntetőt rúghatnak, míg a vendégek játékosa sárga lapot kapott.

19
    Az MTK gólt szerzett!
    KANTA JÓZSEF vállalta el a hazaiak büntetőjét, laposan a jobb sarokba gurított. Jól helyezett lövés volt.

21
    Csiki előkészítése után kanta tüzelt 18 méterről, labdája elakadt a blokkban.

22
    Ahodipke lábát húzták el, szabadrúgással jöhet a Lombard.

23
    A Pápa ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, nem sikerült kapura tenni a labdát, az ötösön Hegedüs kivetődve összeszedte azt.

24
    Ezúttal Vass Ádámot buktatták, a hazaiak a szabadrúgás elvégzése után hamar elveszítették a labdát.

25
    Torghelle felé ment egy kiugratási kísérlet, a kék-fehérek támadója szabálytalan volt védőjével szemben.

27
    Jól játszik az MTK, a Pápa többnyire kontrákra épít, ezekből próbál meg profitálni.

28
    Csiki felé ment egy hosszú indítás, a hazaiak játékosa nem tudta benntartani a labdát.

29
    A vendégek tizenhatosa előtt kevergetett az MTK, végül tisztáztak a védők.

30
    Ahodipke cselezgetett a jobb szélen, szögletet harcolt ki csapatának.

31
    Pápai szöglet után a megszerzett labdával kontrából azonnal megindult előre az MTK, Torghelle pontosan készített elő, majd Horváth jobbról mintegy tíz méterről lőtt kapura, Szűcs nagyot védett.

33
    Ügyesen passzolgatott a hazai csapat, majd a Lombard tizenhatosára belőtt labda már pontatlan.

34
    Torghelle harcolt a labdáért a középpályán, végül ő jött ki vesztesen a párharcból.

35
    Csiki kapta a labdát a bal oldalon, majd egy jó csel után mintegy 18 méterről lőtt kapura, Szűcsnek kellett ismét nagyot védenie.

36
    A hazaiak jobbról beívelt szöglete veszélytelen, a Pápa építkezhet.

38
    Waltner vágta fel ellenfelét, érkezett is a sárga lap.

39
    A hazaik jobbról centereztek, a védők könnyedén tisztázni tudtak.

40
    A Lombard ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, Hegedüs jött a kapujából és szépen lehúzta a labdát.

41
    Ahodipke harcolt a labdáért a jobb szélen, bedobással jöhet a Pápa.

42
    A vendégek bedobása után a Pápa hamar elveszítette a labdát, már az MTK építkezhet.

43
    A félidő hajrájában kicsit visszaesett az iram, de továbbra is a kék-fehérek aktívabbak.

44
    Ahodipke ellen szabálytalankodtak, a Pápa ívelhet be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára.

45
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1
    Völgyi ívelte be a szabadrúgást a hazaiak kapuja elé, a labda veszélyesen tekeredett, de végül érintés nélkül elhagyta a játékteret.

45+1

Az MTK kezdte jóval aktívabban a találkozót, a kék-fehérek zsinórban vezették a támadásokat. A fővárosiak fölénye a 19. percben érett góllá, ekkor Kanta volt eredményes büntetőből. A folytatásban is a hazaiak voltak kezdeményezőbbek, Szűcs többször is komoly helyzetben mentett. A félidő második felében már visszaesett az iram, a Pápa támadójátéka egyelőre igencsak vérszegény.
    Maradjanak velünk a folytatásban is!

46

46
    Slupka rúgta fel Horváthot, érkezett is a sárga lap.

47
    A hazaiak íveltek be szabadrúgást a Pápa tizenhatosára, középen már szabálytalanság történt, a vendégek jöhetnek kifelé szabaddal.

48
    Popin is besárgult buktatás után.

49
    Egy hosszú előreívelt labda a hazaiaktól, majd bedobással jöhetnek a hazaiak.

51
    A kék-fehérek támadtak, majd elpasszolták magukat, ugyanakkor a Pápa nem sokáig tudta megtartani a labdát.

52
    Jobbról ívelték középre a labdát a pápaiak, Hegedüs magabiztosan lehúzta.

53
    Torghelle balról még középre tudta erőszakolni a labdát, viszont csapattárs nem érkezett, elment keresztbe.

54
    Nagy Tibor húzta meg a labdát a jobb szélen, centerezése után a vendégvédő röviden szabadított fel, Horváth mintegy tíz méterről suhintott mellé.

54
    Juhász helyett Vankó érkezett.

55
    Les miatt szabadrúgással jöhet kifelé a hazai csapat.

56
    Nagy elánnal indult meg előre az MTK, lövésig viszont már nem jutottak a kék-fehérek.

57
    A Pápa valamivel aktívabb mint az első félidőben, így viszont több területe nyílik a hazaiaknak.

58
    Csiki szólózott nagyot, rávezette a vendégvédőkre a labdát, majd bejátszása után TORGHELLE SÁNDOR középről, mintegy tíz méterről fordulásból lőtt a kapuba.

60
    A Pápa kockázatot vállalt, ezzel a gyors és rövid passzokkal operáló MTK-nak több lehetősége nyílott támadásban.

61
    Horváth tartotta meg ügyesen a labdát a vendégek tizenhatosán belül, majd védője szorításában mintegy tíz méterről nem sokkal lőtt mellé.

62
    Komoly gólszerzési lehetőség a hazaik előtt, Torghelle azonban jobbról éles szögből, mintegy hat méterről előtte a hosszú sarok mellett.

63
    Waltner helyett Randelovic érkezett.

64
    Randelovic ugyan betalált a hazaiak kapujába, de már lesen volt.

65
    Előkészítés után Pölöskei mintegy 35 méterről szúrta kapura, próbálkozása fölé ment.

67
    CSIKI NORBERT kapott remek kiugratást a bal oldalon, majd mintegy tíz méterről eresztett meg egy lövést, Szűcs tehetetlen volt.

69
    A mérkőzés már minden valószínűség szerint eldőlt, a kérdés láthatunk-e még újabb gólokat.

70
    A kék-fehérek tartják a labdát, a fővárosiaknak már igazán nem sürgős.

71
    A hazaiak tizenhatosára belőtt labdát Ahodipke elől vágta szögletre az egyik védő.

72
    Csiki vezette jobb szélen a labdát, a hazaiak létszámfölényes helyzetben voltak, a beadás azonban pocsék.

74
    A mezőnyben folyik a játék, nem sok izgalom van most a pályán.

75
    Horváth helyett Hrepka érkezett.

77
    A vendégek ívelhettek be szabadrúgást az MTK tizenhatosára, a védők könnyedén tisztáztak.

78
    Vankó mintegy húsz méterről lőtt kapura, próbálkozása jócskán fölé ment.

79
    Csizmadia vállalta el a vendégek szabadrúgást, mintegy 24 méterről nem sokkal bombázott mellé.

80
    Buktatás után a Pápa jobbról ívelhetett be szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, a védők könnyedén lekapcsolták.

81
    Három a kettő ellen mehetett az MTK, a Csikinek balra kitett labda viszont már pontatlan volt, így odalett a kontra.