Arsenal FC – Liverpool F.C. 4:1 (vége) | Leicester City – West Ham United 2:1 (vége) | Manchester United – Aston Villa FC 3:1 (vége)
Swansea City – Hull City 3:1 (vége) | West Bromwich Albion – Queens Park Rangers 1:4 (vége) | Chelsea F.C. – Stoke City 2:1 (vége)
Manchester United
3:1 (1:0)
Aston Villa FC
szombat 04.04.2015, 16:00 • Old Trafford, Manchester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Premier League 3. fordulójában a vörös ördögök fogadják az Aston Villa együttesét.

A Manchester jelenleg a negyedik a tabellán, lemaradása nyolc pont a Chelseaval szemben. Egy esetleges győzelemmel a második helyre is feljöhetnének ideiglenesen. Otthon remek formában a csapat, ők gyűjtötték a jelenlegi szezonban a legtöbb pontot odahaza, szám szerint 37-et. Tizenöt bajnoki meccsükből behúztak tizenkettőt, egy döntetlen, és két vereség mellett. 33:10 a gólarányuk az Old Traffordon. Bajnokin legutóbb a Southampton hozta el a három pontot a United otthonából, ez januárban volt, azóta még pontot sem vesztettek a vörös ördögök saját stadionjukban.

Az Aston Villa jelenleg a tizenhatodik a tabellán, három pontra vannak a kieső helytől, tehát küzdenek a bent maradásért. Idegenben tizenöt meccsből négyet nyertek, két döntetlen, és kilenc vereség mellett. 8:20-as gólarány társul mellé. Ők lőtték idegenben a legkevesebb gólt, noha legutóbbi bajnokijukon a Sunderlandnek vágtak négyet. (Tizennégy meccs alatt lőttek ennyit, mint legutóbb egy meccsen.) A Sunderland legyőzése előtt idegenben zsinórban hat meccset buktak, ráadásul gólt sem szereztek.

A két csapat első meccsén döntetlen született, 1:1-et játszottak a csapatok. A tavalyi szezonban az Old Traffordon a United magabiztos, 4:1-es győzelmet aratott jelenlegi ellenfelével szemben. Reméljük eseménydús meccs lesz, tartsanak velünk!

1

1
    Piros-fehérben a hazaiak, a vendégek fehér mezben, bordó nadrágban. A Villa kezdte a mérkőzést.

2
    Blind bal szélről érkező beadását kifejelték a védők.

3
    Már az első perctől kezdve a vörös ördögök kezdeményeznek, ez jól látszik.

4
    Young átlövését Huttonnak sikerült blokkolnia.

5
    Rooney kapott pontos passzt, majd mintha lerántottak volna, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot.

7
    Agbonlahor ápolása miatt állt a játék, úgy néz ki képes folytatni.

9
    Presszionál a United. A beadást kivágták, majd Mata tüzelt közvetlen közelről, de sikerült blokkolnia Clarknak!

10
    A beadás Clarkról szögletre pattant. Fokozódik a United nyomása!

11
    Young sarokrúgását sikerült kifejelni, újabb szöglet jöhet.

11
    Ezt a szögletet is sikerült kifejelniük a vendég védőknek.

11
    Mata lőtt passza elakadt a védőben, rövid időn belül jöhet a harmadik szöglet a vörös ördögök részére.

12
    Young sarokrúgását ismét kifejelték.

14
    Young keresztlabdája nem talált társat.

16
    United bedobás jöhet az Aston Villa térfelén.

17
    Rooney követett el támadó szabálytalanságot ezúttal.

18
    74:26 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 3:2.

18
    Valencia késett egy ütemet, ellenfele lábát kaszálta el, de megúszta lap nélkül.

21
    A félidő derekánál járunk, a négy órási meccsek közül már csak ezen nincs találat, a vörös ördögök vannak közelebb a gólhoz, ami egyenlőre várat magára.

22
    Young kapu elé tett labdája éppen jó lett Guzan számára, aki lehúzta a levegőből a játékszert.

23
    Blind bal oldali beadását blokkolták, bedobás jöhet.

23
    Rojo huszonöt méteres bombája centikkel suhant el a felső léc felett. Picit megpattant egy védőn, szöglet jöhet!

24
    A sarokrúgásból nem adódott veszély, de tovább támadnak a hazaiak. Szinte folyamatosan a Villa térfelén zajlik a játék.

27
    Herrera beadására Rooney érkezett, aki ollózva próbált gólt szerezni, de jócskán a kapu jobb oldala mellé ment próbálkozása. Maga a mozdulat szép volt.

29
    Nem sok esemény történik a pályán, a közönség énekel, a United szövögeti támadását.

30
    Jones lökte fel Benteke-t , szabadrúgás a vendégeknek a saját térfelükön.

31
    Negyed óra a félidőből, abszolút nem veszélyes a kapura a Villa, talán az a kérdés, hogy a szünetig sikerül-e gólt szereznie a vörös ördögöknek.

32
    72:38 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 5:2, igazi gól helyzet még nem adódott. Rojo távoli lövése volt a legveszélyesebb eddig.

35
    Herrera inditása Valencia számára használhatatlan lett, az akciónak vége. A kreativitás hiányzik a csapatokból.

35
    Benteke követett el támadó szabálytalanságot.

36
    Hutton ápolása miatt áll a játék.

37
    Átmenetileg emberhátrányban a Villa, folytatódhat a játék.

39
    Továbbra sincs nagy iram, nem a legizgalmasabb a mérkőzés.

40
    Young beadását Guzan paskolta ki szögletre.

40
    A beadás ismét a hálóőr kezei között végezte.

41
    Öt perc a félidőből.

41
    Young továbbra is aktiv, lövését sikerült blokkolni.

42
    Blind húsz méteres, lapos lövését Guzan védeni tudta. A labda bizony befért volna a jobb alsó sarokba!

43
    A Manchester gólt szerzett!

ANDER HERRERA kapott pontos passzt a tizenhatoson belül, majd jó tizennégyről külsővel a hosszú sarkot vette célba, ami el is sült. Lapos lövését Guzan nem tudta védeni, még a szünet előtt összejött a vezetés a vörös ördögök számára. 1:0.
    Ander HERRERA - 1:0

45+1
    Két perc a ráadás.

45+1
    Young beadása elakadt Huttonban, sarokrúgás jöhet.

45+2
    A kis szögletet követően Rooney került lövőhelyzetbe, amit sikerült blokkolni, majd jött egy fejes, ezt pedig Guzan hatástalanitotta. Majdnem ott volt a második!

45+2

Dominálja a mérkőzést a United, noha nem játszottak igazán nagy formában, de Herrera megvillantotta tudását a 43. percben, és gólt szerzett. Ezzel a találattal 1:0-ra vezetnek a vörös ördögök, változtatnia kell a Villanak, ha pontot szeretne az Old Traffordon szerezni. Nem lesz egyszerű! Tartsanak velünk!

46

46
    A sérült Hutton helyére Bacuna érkezett.

48
    Sok a játékmegszakitás, ezúttal Fellaini követett el támadó szabálytalanságot.

49
    A bal szélről érkező beadásra Benteke érkezett, aki jócskán fölé lőtte a játékszert.

52
    Young jobb lábas tekerése a hosszú sarok mellett suhant el centikkel!

54
    Rooney kapott szabadrúgást szembe a kapuval, a távolság huszonhárom-négy méter.

55
    Mata bombája a nézőket veszélyeztette, a kaput nem.

57
    Szabadrúgást kapott a Villa, a beadás harmatgyengére sikerült, de Gea kezei között végezte.

59
    A lövések száma 13:3.

61
    N'Doye helyére Baker érkezett.

62
    Fellaini léc alá tartó fejesét Guzan bravúrral tolta szögletre!

62
    Mata sarokrúgását kifejelték a Villa védői.

64
    Az inditás hosszú lett, de Gea élt együtt a játékkal, majd az oldalvonalon túlra vágta a játékszert.

65
    Weimann lesen tartózkodott.

66
    A vezetés ellenére a közönség nem túl elégedett, a mutatott játék nem a legszebb, továbbra is a kreativitás hiányolható a játékból, de ha behúzzák, ezért is jár a három pont.

67
    Ezzel a győzelemmel megelőzné ideiglenesen a Manchester Cityt a United!

68
    Valencia középre tett labdája ellenfélhez szállt, az akciónak ezennel vége.

69
    Labdavesztés után Rooney vihette a védőkre a labdát, majd tüzelt. Lövése a kapu jobb oldala mellett hagyta el az alapvonalat.

70
    Young helyére Di Maria érkezett. A kreativitás gondja lehet megoldódik ezzel a cserével.

71
    Mata tört be a tizenhatoson belülre, majd beadni próbálta a labdát, egy szögletet sikerült kiharcolni.

72
    Di Maria sarokrúgását kifejelték, majd Blind lőtte rá a kipattanót, saját csapattársát találta el, igy a veszély elhárult Guzan kapujáról.

73
    Rooney kapott szabadrúgást a középpályán.

74
    Rojo szabálytalan ezúttal. A tizenhatos előteréből jöhet a Villa egy veszélyes pontrúgással. Beadásra számithatunk. Az alapvonaltól öt méterre van a játékszer nagyjából.

75
    Bacuna beadása magas lett a társaknak, a labda elhagyta az alapvonalat. Kirúgás.

77
    Weimann helyére Cole érkezett.

77
    Fellaini helyére érkezett Falcao, aki január óta nem szerzett gólt bajnokin. Talán majd most.

79

Parádés labdát kapott WAYNE ROONEY, aki átvette, majd egy irgalmatlan nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba! A kapusnak esélyese sem volt. Félfordulatból fel a léc alá! 2:0.
    Wayne ROONEY - 2:0

80
    Szöglethez jutott a Villa.

81
    Az Aston Villa gólt szerzett!

A lapos beadásra CHRISTIAN BENTEKE érkezett, aki szintén laposan tüzelt, de Gea lábai között utat talált a labda a kapuba. Ebbe alaposan benne volt a kapus is. 2:1, újra nyitott a mérkőzés.
    Christian BENTEKE - 2:1

83
    Ismét vendég szöglet jöhet, az előzőből gól született.

83
    A sarokrúgást kivágták, ez most nem volt veszélyes.

84
    Delph kapja a meccs első lapját buktatás miatt.

85
    Mata harcolt ki sarokrúgást ezúttal.

86
    A kis szögletet követően jött a beadás amit kifejeltek, majd Falcao lábáról lecsúszott a labda, a támadásnak ezennel vége.Guzan jöhet kirúgással.

86
    Valencia szabálytalankodott, szabadot kapott a Villa a tizenhatos csücskétől néhány méterre.

87
    A beadás nem volt, kontrázhatott a United, Di Maria iramodott meg a jobb szélen, beadását blokkolta Delph. Ebben sokkal több volt.

88
    Három perc a rendes játékidőből, plusz nagyjából még ennyi lesz a ráadás.

88
    18:4 a lövések száma.

89
    Valencia harcolt ki sarokrúgást, amit egy újabb fog követni.

89
    Kicsiben végezték el a vörös ördögök, a labdatartás a legfőbb cél.

89

90+1
    Négy perc a ráadás.

90+2

ANDER HERRERA a gólszerző ezúttal. Kontrázhatott a United, majd laposan jött a passza Herrera számára, aki magabiztosan a bal alsóba tüzelt. 3:1. Eldőlt.
    Ander HERRERA - 3:1

90+4
    Már az utolsó percben járunk, a közönség énekel, csapatuk ezt a meccset is megnyerte!

90+5

Nem kezdődött könnyen a meccs a vörös ördögöknek, de a félidő hajrájában Herrera lövésével vezetést szereztek van Gaal fiai. A második félidőben is domináltak a hazaiak, Rooney varázslatos góljával kettővel húzott el a United, majd 93 másodpercre rá jött Benteke gólja, amibe de Gea alaposan benne volt. A hajrában a kinyiló Villa védelmet kijátszotta még a United, ezt az akciót is Herrera fejezte be egy pontos lövéssel. A végeredmény tehát Manchester United – Aston Villa 3:1. Köszönjük figyelmüket! (17:54:03)

Gólok: 43. Herrera, 79. Rooney, 90+2. Herrera – 81. Benteke

Lapok:   84. Delph (ASV)

Manchester United: de Gea – Blind, Rojo, Jones, Valencia – Carrick – Young ( 70' Di Maria ) , Fellaini ( 77' Falcao ) , Herrera, Mata – Rooney (C)
    Cserék: Valdes – Di Maria, Falcao, Januzaj, McNair, Pereira, Rafael

Edző: L. van Gaal

Aston Villa FC: Guzan – Hutton ( 46' Bacuna ) , Okore, Clark, Lowton – Sanchez, Delph (C), N'Zogbia – Weimann ( 76' Cole ) – Benteke, Agbonlahor
    Cserék: Given – Bacuna, Baker, Cole, Gil, Grealish, Vlaar

Edző: T. Sherwood