Sevilla – Athletic Bilbao 2:0 (vége) | Cordoba – Atlético Madrid 0:2 (vége) | UD Almería – Levante 1:4 (vége)
Málaga CF – Real Sociedad 1:1 (vége)
Sevilla FC
2:0 (2:0)
Athletic Bilbao
szombat 04.04.2015, 16:00 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.

A Primera Division 29. fordulójában a Sevilla fogadja otthon, az Athletic Bilbao-t.

A hazai andalúziai csapat jelenleg az Európa Ligát érő 5. helyen áll, 16 ponttal lemaradva követik őket a vendégek.

Mindkét csapat remek formában van, a Sevilla legutóbb február 22-én kapott ki a Sociedad otthonában 4-3-ra, míg a Bilbao utoljára a Barcelona ellen veszített február 8-án 2-5-re a spanyol első osztályban.

A két csapat őszi mérkőzésén a Bilbao nyert hazai pályán 1-0-ra.

Tartsatok velünk!

1

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést.

2
    Iborra kap remeklabdát a tizenhatoson belül, de a védők blokkolják a lövését.

2
    Iborra szabálytalankodott miután elvesztette a labdát. Szabadrúgás kifelé.

3
    ALEIX VIDAL góljával máris vezet a Sevilla! Iraizoz hibázik hatalmasat, teljesen feleslegesen jön ki a kapujából a tizenhatoson kívülre, Vidal fejjel tolja el mellette a labdát, majd az üres kapuba gurít. 1-0 a hazaiaknak!
    VIDAL - 1:0

5
    Rico húz le egy jobboldali beadást.

6
    Vitolo lő egy pattanás után a tizenhatoson belül, hatalmasat kell védenie Iraizoz-nak. Szöglet következik.

7
    A másik oldalról végezhet most el szögletet a Sevilla.

9
    Iraizoz találja el rosszul a labdát, szöglet lesz belőle. Nagyon bizonytalan a rutinos kapus.

10
    A szögletet követően Krychowiak fejelhetett 6 méterről teljesen üresen, de nem sikerült eltalálnia a kaput.

11
    Bacca átadását füleli le de Marcos.

13
    Rico végezhet el kirúgást.

14
    Williams kap remek labdát Muniain-tól, de nem tudja jól levenni a labdát, Rico gyűjti be.

15
    Iborra ível pontatlanul középre.

18
    Williams lőhet kapura 10 méterről, de Rico magabiztosan fogja.

18
    Muniain szabálytalan a félpályánál.

20
    Williams szabálytalankodik Tremoulinas ellen a hazaiak térfelén.

21
    CARLOS BACCA is betalál, 2-0 a hazaiaknak. Remek labdát kap a szélről, Etxeita-t megelőzve pedig bevarrja a rövidbe a labdát.
    BACCA - 2:0

22
    Bacca duplázhatott volna, nem sokkal maradt le egy jobb oldalról érkező beadásról.

24
    Williams kap túl magas labdát Rico-tól. Kirúgás következik.

27
    Krychowiak faultól most a félpályánál. Szaggatottá vált a mérkőzés.

28
    Vitolo lép bele Muniain beadásába. Bedobás lesz.

29
    De Marcos jobb oldali beadása pontatlan a társaknak.

31
    Első bilbaói sarokrúgás következik.

32
    Etxebarria szögletét követően beszorul a Sevilla, Muniain ad remek labdát Etxeita-nak, aki középre, de a védők szögletre mentenek Aduriz elől. Újabb szögletet rúghat a Bilbao.

33
    Etxebarria szögletét kifejelik a védők.

34
    Muniain középre emelt labdáját Rico szedi össze.

34
    Laporte rúgja fel Bacca-t. A játékvezető felmutatja az első sárga lapot neki a mérkőzésen. Kb. 25 méterre a kaputól rúghat szabadrúgást a Sevilla.

36
    San Jose fejét lövi telibe Pareja.

37
    Tremoulinas beadását Iraizoz szedi össze.

40
    Muniain marad lent a földön az ellenfél alapvonala mögött.

42
    Muniain nem fogja tudni folytatni a mérkőzést. 10 emberrel a Bilbao most.

43
    Etxeita szabadít fel Iraizoz védése után. Bacca lőtte el Laporte mellett közelről, a kapus nagyot védett.

43
    Csere a Athletic Bilbao-nél/nál: lemegy Muniain, bejön Iraola.

45
    Iraola beadását Vidal gyűjti össze a túl oldalon.

45+1
    Egy perc lesz a ráadás.

45+1

Megérdemelten vezet 2-0-ra a Sevilla. Vidal és Bacca góljait követően bő 20 perc alatt elléptek a hazaiak, ezt követően kiegyenlítődött a játék, de nem tudtak szépíteni a vendégek, így két gólos hátrányba mehetnek az öltözőbe a bilbaóiak.

Muniain- t a félidő végén le kellett cserélni, hordágyon vitték az öltözőbe, könnyen lehet, hogy a szezonjának is vége.

A szünet után folytatjuk!

46

46
    A vendégek kezdték a második félidőt.

48
    Bacca lép ki lesen, a partjelző azonnal jelez.

49
    Les a másik oldalon is, bár ez eléggé véleményes szituáció .

50
    Laporte előre ívelt labdája megy ki az oldalvonalon az ellenfél térfelén. Bedobással jöhet a Sevilla.

50
    Aduriz harcol ki szabadrúgást a bal szélen a sevillai kapunál.

51
    Etxebarria szabadrúgását a védők kifejelik.

52
    Vitolo esik el Laporte mellett a tizenhatoson belül, a játékvezető szögletet ítél tizenegyes helyett.

52
    Most Vidal esik el a tizenhatoson belül, szintén Laporte mellett, de a játékvezető a támadót figyelmezteti szimulálásért.

56
    Vidal beadását Etxeita fejeli ki. Bedobással jöhet a Sevilla.

57
    Aduriz veszi át lesen a labdát Etxebarria 30 méteres átadását követően. Szabadrúgás kifelé.

58
    Etxeita blokkolja Krychowiak lövését.

60
    Coke elől ment az utolsó pillanatban Laporte.

60
    Banega kap sárga lapot reklamálásért.

60
    Csere a Athletic Bilbao-nél/nál: lemegy Remiro, bejön Aduriz.

61
    Williams lövése vágódik le Pareja-ról. Vendég szöglet következik.

61

64
    Bacca és Vitolo kényszerítőzik a tizenhatoson belül, de az utolsó passzt Iraizoz szedi fel a támadók elől.

65
    Iraola beadását Paraja fejeli ki.

66
    Csere a Sevilla FC-nél/nál: lemegy Bacca, bejön Gameiro.

67
    Gameiro kerül már is helyzetbe, de nem tud kapura lőni a védőktől.

67
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Vitolo (Sevilla FC).

68
    Kisebb zavar a hazai kapu előtt, de szöglet lesz San Jose lövése után.

69
    Etxebarria végezhet el újabb szögletet.

69
    Etxebarria beadását Rico öklözi előre a mezőnybe.

70
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Guillermo (Athletic Bilbao).

71
    Banega buktatja csúnyán Balenziaga-t. A játékvezető azonnal felmutatja a sárga lapot. A következő meccsen nem játszhat Banega.

72
    Bilbaói szöglet következik.

72
    San Jose csúsztatja tovább a labdát, azonban arra nem érkezik társ.

72
    Williams cselez befelé, majd 17-ről lő kapura, Rico piszkál bele ujjheggyel. Szöglet jön.

74
    Balenziaga gyakorlatilag Rico kezébe ível.

74
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Etxebarria (Athletic Bilbao).

75
    Csere a Sevilla FC-nél/nál: lemegy Vitolo, bejön Suarez.

77
    Csere a Athletic Bilbao-nél/nál: lemegy Rico, bejön Lopez.

77
    Iraola lök a sevillai kapu előtt. Szabadrúgás kifelé.

79
    Etxebarria távoli kapáslövését védi remek mozdulattal Rico.

80
    Többet lőnek a vendégek kapura, de egyelőre eredménytelenül.

81
    Csere a Sevilla FC-nél/nál: lemegy Iborra, bejön Navarro.

83
    Tremoulinas hozhatta volna helyzetbe társait, de elpuskázta a lehetőséget. Kirúgás a vendégeknek.

84
    Iraizoz 'harcol kI' egy szögletet a hazaiaknak.

86
    Vidal harcol ki szögletet. Reménytelennek tűnik már a vendégek helyzete.

87
    Iraizoz bokszolja ki pocsék helyre a labdát a szöglet után, végül a partjelző lest jelez és megússzák a vendégek.

90+1
    Három perc lesz a ráadás.

90+3

Bár a második félidőben igazi célfutballt játszott a Sevilla, összességében az első félidei játékukkal teljesen megérdemelten nyerték meg a rangadót és tovább tapadnak a riválisokra az andalúziaiak. A Bilbao bár több helyzetet is kidolgozott a második félidőben, igazán nagy veszélyt nem tudott a hazaiak kapujára jelenteni.

A végeredmény tehát Sevilla – Athletic Bilbao, 2-0.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok! (17:53:26)