Chelsea F.C. – Arsenal FC 6:0 (vége) | Cardiff City FC – Liverpool F.C. 3:6 (vége) | Everton FC – Swansea City 3:2 (vége)
Hull City – West Bromwich Albion 2:0 (vége) | Manchester City – Fulham FC 5:0 (vége) | Newcastle United – Crystal Palace 1:0 (vége)
Norwich – Sunderland AFC 2:0 (vége) | West Ham United – Manchester United 0:2 (vége)
Everton FC
3:2 (1:1)
Swansea City
szombat 22.03.2014, 16:00 • Goodison Park, Liverpool • Barclays Premier League

Itt a vége !
    Hiába küzdött a Swansea, egy döntetlen szagú meccset tudott megnyerni az Everton és ezzel továbbra is versenyben vannak az EL helyekért, a Swansea-nak pedig egyre inkább hátra kell figyelnie, jövőre nem fognak már semmilyen európai porondon szerepelni, de ha nem vigyáznak, lehet még az első osztályban sem. (17:53:34)

90+3
    Jön egy időhúzó csere, Lukaku helyén Deulofeu.

90+2
    A Swansea gólt szerzett!
    ASHLEY WILLIAMS érkezett gyönyörűen a beívelt szögletre és fejelt a keresztléc segítségével a kapuba.

90+1
    3 perc a ráadás.

89
    Lukaku vezette bele a labdát Williamsbe, fordulhat a Swansea.

87
    Michu faltolt a félpályánál, szabadrúgás.

85
    A rutinos Osman is pályára lép, McGeady megy le.

84
    Barkely helyén Naismith a pályán.

83
    Shelvey bepassza volt pontatlan, Howard engedte ki, kirúgás.

81
    Shelvey gyenge lövését vette át majd fordult kapura Hernández, Howard újabb nagy védése...

81
    Majdnem 60%-ban birtokolja a labdát a Swansea, mégis az Everton vezet két góllal.

79
    Mirallas mászta meg Chicot, kisebb ápolás.

77
    Hatalmas mentés most a túl oldalon, a veterán Distin becsúszva blokkolta Michu lövését.

76
    Lukaku révén indult volna meg egy Everton kontra, Williams azonban becsúszva mentett Barkley elől.

75
    Shelvey rántotta le Barryt, szabadrúgás.

72
    McGeady lőtt bő húsz méterről fölé.

71
    Shelvey lőtt tizenhatról, de egy védő beleállt.

70
    Michu is érkezik, méghozzá a gólszerző, Bony helyére.

69
    Cañas helyén de Guzmán a pályán.

68
    És ez is kéz volt, ez már a második ilyen eset a találkozón.

67
    Bony fejelt le egy labdát, Chico ollózó mozdulattal próbálta a kapu felé terelni, egy védőről lepattant, a vendégek kezezést reklamálnak,de mehet tovább.

66
    Routledge beadása Distinről pattan szögletre.

66
    Most ismét a Swansea vette át az irányítást.

65
    Ismét Howard véd, ezúttal Hernández lőtt esés közben.

63
    Bony fejelhetett hét méterről, Howard óriásit védett.

62
    Nagy fütty koncert közepette Dyer helyén Shelvey a pályán.

61
    Chico és Rangel próbálták megoldani a jobb szélen a nehézkes helyzetet, hogy valahogy be tudják középre gyötörni a labdát, ez azonban nem jött össze, kirúgás.

59
    Dyer lövését blokkolta Distin, majd Mirallasról pattant szögletre Davies badása.

58
    Az Everton gólt szerzett!
    Itt a harmadik !
    Mirallas szögletét a röviden érkezők nem tudták elfejelni, ez megtéveztett szerintem mindenkit hiszen a középen érkező ROSS BARKLEY teljesen üresen maradt, így öt méterről könnyen fejelt a kapuba.

57
    Mirallas tekert középre, Bony fejelte ki ismét szögletre a labdát.

56
    Továbbra is csupán nyolc szabálytalanság.

56
    Dyer lökte a levegőben Bainest, szabadrúgás.

55
    Coleman mentett bedobásra Routledge elől, lel esz másolva a második félidei játék vajon?

53
    A második félidőre nagyon harapósan jött ki az Everton, meg is van az eredménye, majdhognyem lemásolták a Swansea gólját. Mirallas kapott a jobb szélen egy labdát, laposan lőtt középre, a bevetődő ROMELU LUKAKU pedig becsúszva a kapuba lőtt.

52
    Dyer húzott volna el Baines mellett, a védő azonban szépen szerelt, fordulhatnak a hazaiak.

51
    Szöglet utáni kavarodást követően Distin elé került a labda aki 13 méterről pontosan a kapusba lőtt.

50
    Lukaku harcol ki egy szögletet, jól jött ki a második félidőre az Everton.

49
    Lukaku lőtt távolról, pontosan Vorm kezébe.

48
    Stones adta el a labdát, Hernández szerette volna átemelni Howardot, a táamdó azonban feladta a kapus kezébe a labdát.

47
    Stones csatlakozott egy hazai támadáshoz, pontatlanul passzolt Colemannek, ennyit erről a támadásról is.

46
    Szépen indult volna meg az Everton, de Lukaku vissza passza pontatlanra sikeredett.

46
    Nincs csere egyik oldalon sem.

46

Itt a vége, végül is kihúzta újabb kapott gól nélkül az Everton, de ha még pár percig tovább tartott volna a játékrész, lehet, hogy fordított volna a Swansea.
    A hazaiak kezdtek jobban de a gól után nagyon is visszavettek, az egyenlítő gól után pedig nem tudták magukat összeszedni, reméljük a szünetben Martínez helyre teszi a játékosokat és egy jó második félidőt láthatunk.

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    Újabb szöglet jöhet, a visszajátszásból pedig kiderült, hogy az előző szabadrúgásnál McCarthy kezéről pattant le a labda.

45
    Dyer lövésébe lépnek bele,újabb szöglet. Nagyon nyomnak a vendégek.

44
    Hernández tekert volna a kapu bal oldalába, egy sorfaltagon viszont irányt változtatott a labda ami így szögletre pattant.

43
    Dyer esett el Baines mellett, a spori befújta a szabadrúgást. A mérkőzés nagyon sportszerű, ez mindössze az ötödik szabálytalanság volt.

41
    Howard becsúszva mentett Bony elől, nagy szerelés volt az amerikai hálóőrtől.

40
    Dyer addig addig kereste a lövőhelyzetet, míg végül talált, de felejtsük is el gyorsan a próbálkozást, méterekkel fölé ment a kísérlet.

37
    Lukaku egyelőre észrevehetetlen, szépen kikapcsolják a vendégek.

36
    McGeady harcol ki ismét egy hazai sarokrúgást.

35
    Továbbra is a Swansea irányít.

33
    Góllá érett a fölény !
    Routledge keresztlabdáját Rangel vett át szépen, majd egyből lőtt középre, az ott érkező WILFRIED BONY-ról lemaradtak a védők, az elefántcsontparti játékos pedig közelről a kapuba vágta a labdát.

31
    McCarthy beadását Davies vágta ki a nézőtérre.

31
    A gól után átvette az irányítást a Swansea, a labda is többet van náluk.

30
    Daviesnek volt pontatlan egy fordítás, Coleman dobhat.

28
    Britton találkozott Barry térdével, Oliver megállítja a játékot.

26
    Rangel beadását Stones pont Cañas elé lőtte aki kapásból veszélyeztetett, egy védőről pattant szögletre a labda.

25
    Bony lesről fejelte vissza Cañas labdáját Dyernek, szabadrúgás kifelé.

24
    McGeady is Baines kényszerítőjét Rangel állította meg.

23
    Routledge-ot állítota meg Coleman, a kékek azonban nem tudták kihozni a labdát, szorongatnak a vendégek.

21
    Bony kényszerítőzött volna Hernándezzel, Coleman azonban résen volt és ki tudta vágni a labdát.

20
    A labda mögé a rutinos LEIGHTON BAINES állt aki kíméletlenül bevágta a jobb felsőbe a labdát.

19
    A játékvezető büntetőt ítélt. Chico mellett került a földre Mirallas.

19
    Dyer estében még középre tudta tenni a labdát, Stones tisztázott.

17
    Routledge beadása hal el Howard kezében.

16
    Routledge húzott befelé a bal szélről majd lőtt, Barry azonban blokkolt.

15
    Cañas keresztlabdája pontatlan, fordulhatnak a liverpooliak.

13
    McGeady harcolta ki a meccs első szögletét Chicoval szemben.

11
    Gyűrik egymást a csapatok, inkább az Everton dominál.

9
    Mirallas beadása túl mély lett, a túl oldalról dobhat a Swansea.

8
    Ismét Coleman futott el a jobb szélen, ezúttal viszont be tudta adni a labdát, a középen érkező Barkley lövésébe azonban Chico lépett bele.

6
    Coleman húzott el a jobb szélen majd került a földre Routledge mellett, nincs ítélet.

5
    Distin küldte el egy higgadt lövőcsellel Hernándezt, nagy taps a nézőtérről.

4
    McGeady beadását húzza le könnyedén Vorm.

3
    Cañas adta Dyer mögé a labdát, fordulhat az Everton.

1
    Szépen hozta fel a labdát a wales-is csapat, Bony lőtt mellé 18 méterről.

1
    A tiszta fehérben játszó Swansea kezdte a találkozót.

1

A csapatok a kijáróban várakoznak, hamarosan kezdődik a mérkőzés.

Everton FC: Howard – Coleman Stones Distin Baines(c) – McCarthy Barry – McGeady Barkley Mirallas – Lukaku
    Cserék: Robles, Alcáraz, Garbutt, Browning, Osman, Deulofeu, Naismith

Swansea City: Vorm – Rangel Chico Williams(c) Davies – Britton Cañas – Dyer Hernández Routledge – Bony
    Cserék: Tremmel, Amat, Taylor, Shelvey, de Guzmán, Michu, Lamah

Játékvezetők: Michael Oliver – Stuart Burt, Darren England – Robert Madley.

Köszöntöm az olvasókat !
    A Premier League 31. fordulójában az európai kupa helyekért harcoló Everton fogadja a középmezőnyhöz tartozó Swansea csapatát.
    A hazaiak két pontra vannak az előttük lévő Spurs-től,viszont 2 meccsel kevesebbet is játszottak, így komoly esélye van Martínez csapatának az EL indulásra, míg a tavalyi ligakupa győztes azért nem tündököl úgy mint az előző szezonban, még akár kiesési gondjai is lehetnek Monk csapatának.
    Az előző körben az Everton győzött, a vendégek kikaptak, az őszi mérkőzésen pedig a liverpooli kékek győztek 2:1-re Coleman valamint Barkley góljaival, utóbbi a 84 .percben született.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik.