Levante – Real Madrid 0:5 (vége) | Athletic Bilbao – Real Club Celta de Vigo 1:1 (vége) | Barcelona – SD Eibar 3:0 (vége)
Cordoba – Málaga CF 1:2 (vége)
Athletic Bilbao
1:1 (1:0)
Celta de Vigo
szombat 18.10.2014, 18:00 • San Mamés, Bilbao • Primera División

Egy kifejezetten szórakoztató első félidőt követően, borzalmas második következett.
    A hazaiak – győzelmi kényszer miatt – nyomás alatt tartották ellenfelüket az első 20 percig. Aztán magára talált a Celta, de igazán nagy veszélyt nem jelentettek támadásaik Iraizoz kapujára.
    A második 45 percéről röviden: 1 talált gól és más semmi.
    Borzalmasan kínlódtak a csapatok: egymással, a labdával és a bíróval. Pontatlan passzok, felesleges cselek, kemény belépők jellemezték a második félidőt.
    Nolito előbb egyenlített, majd kis híján a vezetést is megszerezte csapatának.

A döntetlen igazán egyik csapatnak sem jó. A hazaiak augusztus 30 óta nem tudnak otthon nyerni!

A hazai csapatból Aduriz De marcos és Susaeta vállalkozott többet társaiknál. A vendégeknél Álvarez kapus mellé Cabral és Nolito zárkózott fel.
    Igazságos pontosztozkodás a vége!

Köszönjük kitüntető figyelmüket! (19:54:09)

90+3

90+3
    Balenziaga bedobás, de ennyi...

90+2
    Hernandez indult meg a bal szélen és szöktette magát hosszan – hazai kirúgás következik

90+1
    Alvarezt tesztelték a hazai támadók.

90+1
    3 perc lesz a ráadás.

90
    Ibai tekerte kapura. Lassú, erőtlen és nem is volt igazán helyezve. Kapuscsemege volt.

89
    Bilbao szögletrúgása következik.
    Susaeta beadását követően kézre pattant a labda. 19-20 méterről szemben a kapuval.

88
    Iturraspe szövegelt, ezért jár a sárga lap!

87
    Celta adogat a félpályánál – amelyet előre ívelték. Nolito vette át és lőtte el egyből. De fölé bombázott a vendég támadó!

85
    Sok apró pici szabálytalanság és annál is több pontatlan passz.

84
    Charlest állítják meg lesen.

83
    Teljesen eseménytelen a mérkőzés. A mezőnyben adogatnak a csapatok. De igazán veszélyes helyzetet nem tudnak kialakítani a felek.

81
    Pinedo váltja fel Mikel Ricot.

81
    Fernandez az új ember a pályán. Larrivey kapott pihenőt.

80
    Hazai sarokrúgás – de veszélytelen volt ez is.

79
    Iraola – Benat csere a pályán.

78
    Charles is besárgul. Ricot buktatta a frissen beállt játékos.

Pungor Csaba

Gólok: 6. Aduriz (bünt.) – 74. Nolito

Lapok:   58. Muniain (ATB), 63. Iraola (ATB), 88. Iturraspe (ATB) – 66. Planas (CVG), 78. Charles (CVG)

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola (Benat 79'), Laporte, Gurpegi, Balenziaga – Mikel Rico (Pinedo 81'), Iturraspe – Susaeta, De Marcos, Muniain (Ibai 65') – Aduriz
    Cserék: Herrein (kapus), Fernandez, San Jose, Etxeita

Celta de Vigo: Álvarez - Hugo Mallo, Sergi, Cabral, Planas – Alex Lopez (Charles 72'), Radoja, Krohn-Dehli (Hernandez 60')– Orellana, Larrivey (Fernandez 81'), Nolito
    Cserék: Blanco (kapus), Costas, Jonny, Mina

Játékvezetők: David Fernández Asszisztensek: Raúl Cabañero, Jorge Canelo Tartalék játékvezető: Rubén Ávalos