Békéscsaba – BFC Siófok 1:0 (vége) | Ajka – Szigetszentmiklós 2:1 (vége) | Sopron – Aqvital FC Csákvár 2:0 (vége)
Kaposvári Rákóczi FC – Szolnok 1:2 (vége) | Gyirmót – Cegléd 2:1 (vége) | – Soroksár 3:0 (vége)
Mezőkövesd Zsóry FC – ZTE 1:1 (vége)
FC Ajka
2:1 (1:0)
Szigetszentmiklósi TK-Erima
szombat 18.10.2014, 14:30 • Városi Szabadidő- és Sportcentrum, Ajka • Merkantil Bank Liga

Nagyon jó mérkőzést játszottak a csapatok. A Szigetszentmiklós megnyomta a 2. félidő elejét, melynek jutalma 1 egyenlítő gól lett. A gól után az Ajka is kijjebb jött és egy lüktető 30 perc következett. Végül a 82. percben Major eldöntötte a mérkőzést a kiválóan futballozó SZTK ellen. A hosszabbításban meg a vendégek egy kapufát lőttek de így is pont nélkül kell távozniuk Ajkáról. (16:19:57)

90+4

90+4
    Mogyorósi kapásból lőtte el keresztebe a végén még a labdát.

90+4
    Az Ajka harcol ki bedobást a saját térfelén.

90+3
    Szepessy ívelt a védelem mögé, a labdát Fekete egyből emelte át Jánosa fölött, a labda a kapufára esett, kirúgás.

90+2
    A jobbról érkező beadást Jánosa húzta le.

90+1
    Pákai fejelte oldalra a labdát Szepessy elől, Zámbó pedig kirúgta azt.

90+1
    Jánosa ellen szabálytalankodtak a 16-oson belül.

90
    4 percet ad rá a játékvezető.

90
    Asztalos fejelte taccsra a labdát.

89
    Szepessy lökését fújta le Nagy Róbert az ajkai 16-oson belül.

89
    Gunther labdája volt hosszú a fáradt Sowunminak.

88
    Jánosa előre rúgott labdáját Sowunmi megcsúsztatta de nem volt jó társnak.

88
    Pákai ellen szabálytalankodtak a vendégek, szabadrúgás kifelé.

87
    Jánosa kapott sárgát időhúzásért.

86
    Vendég szabadrúgás után vendég játékosról ment ki az alapvonalon a labda.

86
    Osváth helyett Fekete a pályán.

85
    Csordás Szabolcs érkezett Major helyett.

85
    Mogyorósit látta lesen Nagy Róbert.

Sz.Z.T.

Kommentátort keresünk a Szigetszentmiklósi TK-Erima csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 6. Szabó Zs., 82. Major – 56. Szabó B.

Lapok:   33. Gunther (FCA), 37. Major (FCA), 44. Mogyorósi (FCA), 87. Jánosa (FCA) – 18. Tóth (SZTK), 19. Kvekveskiri (SZTK), 63. Osváth (SZTK)

FC Ajka: Jánosa – Asztalos, Pákai, Zámbó, Mogyorósi – Köles, Lattenstein (Kalász 79'), Gunther – Szabó (Matetits 64'), Sowunmi, Major (Csordás Sz. 85')
    Edző: Jákli Péter

Cserék: Tulipán, Matetits, Varga, Csordás S., Horváth V., Kalász, Csordás Sz.

Szigetszentmiklósi TK-Erima: Horváth L. – Osváth (Fekete A., 88.), Vágó, Tóth F., Pollák – Kvekveskiri (Jasarevic, 62.), Hevesi-Tóth, Kállai, Kollega (Bonifert, 77.) – Szepessy, Szabó B.
    Vezetőedző: Várhidi Péter

Cserék: Sánta, Fekete, Bonifert, Puskás, Barna, Kornis, Jasarevics