Bayern München – Werder Bremen 6:0 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – FC Augsburg 2:1 (vége) | Hannover 96 – Borussia M'gladbach 0:3 (vége)
SC Freiburg – VfL Wolfsburg 1:2 (vége) | VfB Stuttgart – Bayer Leverkusen 3:3 (vége) | 1. FC Köln – Borussia Dortmund 2:1 (vége)
FC Schalke 04 – Hertha BSC 2:0 (vége)
FC Schalke 04
2:0 (1:0)
Hertha BSC
szombat 18.10.2014, 18:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Bundesliga

A mérkőzés elejét megnyomta a Schalke, aminek meg is lett a eredménye, Huntelaar megszerezte a vezetést a 18. percben a hazaiaknak. Ezután a Schalke ráült az eredményre, a Hertha pedig hiába erőlködött, csak elvétve jutott el a hazai kapu közelébe. A Schalke a második félidőben helyzet nélkül talált be, Draxlernek köszönhetően, amellyel végleg lezárta a találkozót. Roberto Di Matteo így győztes mérkőzéssel debütált a Schalke kispadján.
    A Schalke a 8. helyre jött fel a tabellán, míg a Hertha a 13. helyre csúszott vissza.

Schalke – Hertha 2:0

Köszönöm a figyelmet! (20:26:01)

90+3

90+2
    Megtartja a labdát a Schalke az utolsó percekben.

90+1
    Kirchhoff cselezgetett feleslegesen.

90
    A hosszabbítás 3 perc.

89
    A második gólt jegyző Draxler helyére állt be Kirchhoff.

88
    Haraguchi bal oldali beadása után Beerens lőtt kapásból 12 méterről nem sokkal mellé.

87
    Skjelbred fordult le szépen, de után csak hátrafelé passzolt.

86
    Obasi és Draxler játszott össze finoman, de les miatt megakadt a támadás.

85
    Obasi jött a végére, Choupo-Moting ment le.

84
    Beerens lőtt kapásból nagyon sokkal mellé.

83
    Wagner esett el a 16-oson belül, de hiába reklamált 11-est.

82
    Draxlernek nem volt jó Neustadter indítása.

81
    Meyer rántotta le Haraguchit a Schalke kapu előterében.

80
    Haraguchi ballal éles szögből tűzte rá a labdát, oldalhálóban kötött ki.

79
    Pekarik ballábas beadása sikertelen volt.

78
    Meyer jött be Boateng helyett.

77
    Beerens ballábas lövése megpattant, így lett igazán veszélyes és behullott volna a kapuba, de Fahrmann résen volt és felé tolta a labdát.