Kozármisleny – Vác FC 1:0 (vége) | REAC – ESMTK 4:1 (vége) | Videoton FC II. – Szentlőrinc SE 2:0 (vége)
Rákospalotai EAC
4:1 (1:1)
ESMTK
szombat 04.04.2015, 14:30 • Budai II. László Stadion, Budapest • NBIII - Közép csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

A 21. fordulóval folytatódik az NB III, a Közép csoportban többek között REAC – ESMTK találkozóra kerül sor.

A rákospalotaiak jelenleg rosszabb gólkülönbségüknek köszönhetően a negyedik helyen állomásoznak a bajnoki tabellán, míg az ESMTK a nyolcadik, de csak három ponttal lemaradva vendéglátójától.
    A REAC a tavaszi öt forduló alatt tíz pontot szerzett, eddig mindkét hazai mérkőzését megnyerte. A vendégek a múlt fordulóban hazai pályán kikaptak a Kozármislenytől, tavasszal eddig öt pontot gyűjtöttek.

A hazaiak saját környezetben valamivel esélyesebbek a győzelemre, de egy esetleges ESMTK győzelemmel sem borulna fel a világ rendje.

A mérkőzéshez mindenkinek jó szórakozást kívánunk!

1

Rákospalotai EAC: Changeliya – Balázs, Kollár, Labát, Olay – Lászka, Perendic, Nagy, Pfister – Popgeorgiev, Csiszár

Cserék: Kőhalmi – Borsos, Szlezák, Kiss Tamás, Emperger, Fézler, Pálmai

ESMTK: Bonica – Lázár, Nemes, Túri, Surányi – Bányai, Kiss Dávid, Müllerlei, Murinai – Csepregi, Sebestyén

Cserék: Imre – Németh, Horváth, Vörös, Bukovic, Mile, Szabó

Játékvezetők: Bereczki – Baghy, Sebestyén.

2
    Balról tekerték középre a labdát a vendégek, Changeliya könnyedén lehúzta.

3
    A REAC passzolgat a középpályán, nehezen fejlődik fel a hazaiak támadása.

4
    Az első komoly helyzet a hazaiak előtt adódott! A REAC balról ívelhetett be szögletet, középen a rövidről fejjel megcsúsztatták, nem sokkal ment el a hosszú sarok mellett.

5
    Perendic lopta a távolságot az ESMTK tizenhatosa előtt, bejátszása már pontatlan.

6
    Szabálytalanság után a rákospalotaiak végezhetnek el szabadrúgást mintegy húsz méterről.

7
    Kollár vállalta el a hazaiak szabadrúgását, húsz méterről fölé-mellé tekert.

9
    A vendégek ívelhettek be balról szabadrúgást a hazaiak tizenhatosára, a védők könnyedén felszabadítottak.

10
    Csiszár kapott labdát a bal szélen, centerezését Bonica öklözéssel mentette.

11
    A mérkőzésen eddig a hazaiak aktívabbak, az ESMTK többnyire a védekezéssel van elfoglalva.

12
    Perendic lőtte be a labdát a vendégek tizenhatosára, a vendégvédők magabiztosan tisztáztak.

13
    Bedobás után a rákospalotaiak építkeznek, beszorul most a vendégcsapat.

14
    Nagy Imre suhintott kapura mintegy húsz méterről, lövése fölé ment.

15
    A REAC gólt szerzett!
    Góllá érett a hazaiak mezőnyfölénye! BALÁZS BÁLINT lopta a távolságot az ESMTK tizenhatosa előtt, majd szemben a kapuval mintegy húsz méterről nagy gólt ragasztott a jobb felsőbe. Szép egyéni akció.

17
    Szabálytalanság után a REAC végezhet el szabadrúgást 24 méterről.

18
    Kollár végezte el a hazaiak szabadrúgását, 24 méterről a sorfalba vágta a labdát.

19
    Jobbról ívelhetett középre szögletet a REAC, Kollár nyolc méterről nem sokkal fejelt mellé.

21
    A vendégek egyelőre nem sokat mutattak, a rákospalotaiak irányítják a találkozót.

22
    Murinai felé ment egy mélységi indítás, a labda hosszú, Changeliya jött a kapujából és magabiztosan összeszedte.

23
    Kiss Dávid cselezgetett a jobb oldalon, a vendégek játékosa szögletet harcolt ki.

24
    Murinai ívelte be a vendégek sarokrúgását, középen Balázzsal szemben már szabálytalankodtak, szabadrúgás kifelé.

25
    Ezúttal a REAC jöhetett egy szöglettel, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

27
    Buktatás után a hazaiak ívelhetnek be szabadrúgást az ESMTK tizenhatosára.

28
    Kollár ívelte be a REAC szabadrúgását a vendégek kapuja elé, a védők szögletre mentettek.

29
    Egymásután két szögletet is rúghattak a hazaiak, egyik sem jelentett veszélyt kapura.

30
    Nagy bedobás a REAC tizenhatosára, megcsúsztatás után Changeliya összeszedte a labdát.

32
    Csepregit buktatták, kecsegtető távolságból végezhet el szabadrúgást az ESMTK.

33
    Az ESMTK gólt szerzett!
    MURINAI BARNABÁS vállalta el a vendégek szabadrúgását, ballal mintegy húsz méterről védhetetlenül tekert a bal felsőbe.

34
    Eddig két egyéni megoldás után két szép gólt láthattunk, mezőnyben valamivel aktívabb a REAC.

35
    Murinai tekerte be az ESMTK szabadrúgását a hazaiak tizenhatosára, a védők felszabadítottak, majd kontrából azonnal megindult előre a REAC.

37
    Kollár balról tekerte be a rákospalotaiak szabadrúgását az ESMTK kapuja elé, a labda veszélyesen csavarodott, de végül érintés nélkül hagyta el a játékteret.

38
    Hosszan előrevágott labda a vendégektől, Changeliya együtt élt a játékkal.

39
    Nem sok hiányzott a vendégek újabb góljához. Az ESMTK beívelt szabadrúgása után Nemes hat méterről senkitől sem zavartatva fölé fejelt.

40
    Csiszár cselezgetett a vendégek tizenhatosánál, a vendégek elválasztották a labdától, de aztán a REAC hamar visszaszerezte a játékszert.

41
    Elég sok a szabálytalanság a pályán, ezúttal a hazaiak jöhetnek szabaddal a középpályáról.

42
    Sikerült bejátszani a labdát a hazaiak védelme mögé, Bányai védője szorításában éles szögből nem sokkal emelt kapu fölé.

44
    Kisebb szabálytalanság után az ESMTK végezhet el szabadrúgást saját térfeléről.

45
    Kiss Dávid kapott sárga lapot belépőért.

45
    Bonica lőtte előre a vendégek szabadrúgását, ezt követően a játékvezető lefújta az első félidőt.

45

A találkozót a REAC kezdte aktívabban, a hazaiak mezőnyfölénye a 15. percben érett góllá, ekkor Balázs mintegy húsz méterről pókhálózta ki a jobb felsőt.
    A félidő második felében több-kevésbé kiegyenlített volt a küzdelem a pályán, a vendégek a 33. percben egy jól eltalált szabadrúgással egyenlítettek.

47
    Rögtön a második félidő elején egy nagy helyzet a vendégek előtt! Jobbról érkezett az ESMTK beadása, Sebestyén a hosszúról tette kapura, Changeliya bravúrosan mentett szögletre.

48
    A vendégek jobbról beívelt szöglete veszélytelen, a hazai védők könnyedén felszabadítottak.

49
    Aktívan kezdi a második játékrészt az ESMTK, a vendégek bátran mennek előre.

50
    Újabb szögletet rúghattak a vendégek, középen a védők kivágták a labdát.

51
    Bedobás után az ESMTK birtokolja a labdát, a vendégek nem jutottal messzire támadásban.

52
    Buktatás után a REAC ívelhet be szabadrúgást a vendégek kapuja elé.

53
    A hazaiak beívelt szabadrúgása veszélytelen, a vendégvédők fejjel kitessékelték a labdát.

54
    Murinai balról betekert labdájára Changeliya mozdult ki jó ütemben.

56
    Nagy Imre indult meg előre nagy elánnal, majd hosszan indított, Bonica könnyedén összeszedte a labdát.

57
    Murinai fejezte be lövéssel a vendégek támadását, mintegy húsz méterről suhintott kapura, méterekkel elkerülte a kaput.

58
    Kiegyenlített a küzdelem a pályán, egyik csapat sem tudja akaratát a másikra ráerőltetni.

59
    Kisebb belépő után Bonica rúgta előre a vendégek szabadrúgását, a REAC játékosa lekapcsolták.

60
    Popgeorgievet buktatták, szabadrúgással jöhet a középpályáról a REAC.

61
    A rákospalotaiak ívelhettek be szabadrúgást az ESMTK tizenhatosára, a vendégvédők a helyükön voltak.

62
    Olay helyett Kiss Tamás a pályán.

63
    Túri kapott sárga lapot feltehetően szövegelésért.

64
    A REAC az elvégzett szabadrúgás után hamar elveszítette a labdát.

65
    A hazaiak egymásután két szögletet is elvégezhettek, egyik sem jelentett veszélyt kapura.

66
    Changeliya hosszú kirúgását a vendégek kapcsolták le, építkezhet az ESMTK.

66
    Sebestyén helyett Bukovec érkezett.

67
    Gyors kontrából megindult előre a REAC, Kiss Tamás és Popgeorgiev játszott össze, utóbbit buktatták, szabadrúgás a hazaiak javára.

68
    Kollár mintegy 22 méterről végezhetett el szabadrúgást, labdája elakadt a sorfalban.

69
    Bedobás után Kiss Tamás tíz méterről lőtt kapura, kísérlete a blokkról szögletre vágódott.

71
    A rákospalotaiak jobbról ívelhettek be sarokrúgást, középen a bolyból CSISZÁR RICHÁRD GYULA mintegy hat méterről tette kapura, labdája a bal kapufáról a kapuba pattant.

73
    A hazaiakat feldobta a gól, ezekben a percekben beszorul az ESMTK.

74
    Nagy Imre cselezgetett a vendégek tizenhatosán belül, buktatása után a játékvezető azonnal a büntetőpontra mutatott.

75
    KISS TAMÁS vállalta el a hazaiak büntetőjét, nem adott esélyt Bonica kapusnak.

75
    Kiss Dávid helyett Horváth érkezett.

76
    Popgeorgiev helyett Pálmai érkezett.

77
    Labát buktatott, érkezett is a sárga lap.

79
    Az ESMTK mintegy húsz méterről végezhetett el szabadrúgást, Bukovec lőtt kapura, labdája a felső lécen csapttant.

81
    Próbálkozik ugyan az ESMTK, a hazaiak már az idővel is jócskán játszanak.

82
    A vendégek jobbról ívelhettek be szabadrúgást, középen könnyedén tisztáztak a védők.

84
    Mezőnyben gyűrik egymást a csapatok, most egyik fél sem tudja veszélyes területre bejátszani a labdát.

85
    Pálmai húzta meg a labdát a bal szélen, centerezése után a hosszúról PERENDIC NEMANJA kapásból a hosszúba lőtt.

87
    A REAC tartja a labdát, kényelmesen passzolgatnak a hazaiak.

88
    Egy távoli lövési kísérlet a rákospalotaiaktól, Bonica a léc alá tartó labdát szögletre mentette.

89
    A hazaiak beívelt szöglete után középen már szabálytalanság történt, szabadrúgás kifelé az ESMTK javára.

90
    Horváth balról lőtte be a vendégek szabadrúgását, Surányi szemben a kapuval mintegy nyolc méterről lőhetett kapura, eltörte a labdát.

90+1
    A vendégek ívelhettek be szögletet balról, semmilyen veszélyt nem jelentett kapura.

90+1

A mérkőzést a hazaiak kezdték aktívabban, a REAC már a 15. percben megszerezte a vezetést. A vendégek azonban egy jól eltalált szabadrúgással még az első félidőben egyenlíteni tudtak.
    A fordulást követően valamivel az ESMTK volt kezdeményezőbb, ennek ellenére a 71. percben egy szögletet követően ismét a rákospalotaiaknál volt az előny. Sőt néhány perc múlva Dzurják József együttese büntetőből növelni tudta előnyét.
    A hajrában egy hazai kontratámadás végén a REAC ismét betalált, de ez már csak hab volt a tortán.
    Köszönöm a figyelmet! (16:26:59)

Gólok: 15. Balázs, 71. Csiszár, 75. Kiss Tamás (bünt.), 85. Perendic – 33. Murinai

Lapok:   77. Labát (REAC) – 45. Kiss Dávid (ESMTK), 63. Túri (ESMTK)

Rákospalotai EAC: Changeliya – Balázs, Kollár, Labát, Olay (62. Kiss Tamás) – Lászka, Perendic, Nagy, Pfister (46. Borsos) – Popgeorgiev (76. Pálmai), Csiszár

ESMTK: Bonica – Lázár, Nemes, Túri, Surányi – Bányai, Kiss Dávid (75. Bukovec), Müllerlei, Murinai – Csepregi (46. Szabó), Sebestyén (66. Bukovec)
    Cserék: Imre – Németh, Horváth, Vörös, Bukovec, Mile, Szabó

Játékvezetők: Bereczki – Baghy, Sebestyén