Manchester City – Tottenham Hotspur 4:1 (vége) | Arsenal FC – Hull City 2:2 (vége) | Burnley FC – West Ham United 1:3 (vége)
Crystal Palace – Chelsea F.C. 1:2 (vége) | Everton FC – Aston Villa FC 3:0 (vége) | Southampton FC – Sunderland AFC 8:0 (vége)
Newcastle United – Leicester City 1:0 (vége)
Newcastle United
1:0 (0:0)
Leicester City
szombat 18.10.2014, 17:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Barclays Premier League

A mai mérkőzést 51866 néző követte. (18:59:21)

Hét nyeretlen meccs után megszerzi első győzelmét a szezonban a Newcastle, így mostmár csak a Burnleynek nincs győzelme a bajnokságban.

Megérdemelt győzelem volt ez, főleg a második félidőt tekintve, melyben a Newcastle szinte végig jobb volt, már-már kétségbeesetten próbáltak gólt szerezni, és végül Obertan találatával ez sikerült is a 71. percben. A Leicester ezután kezdett el csak veszélyeztetni, de a maradék 20 percben hiába alakítottak ki jó helyzeteket, Krul kapus mindig ott volt, és védeni tudott.

90+4

90+4
    Vardy és Knockaert játszott össze jól, utóbbi azonban a védőkbe lőtte a labdát!

90+3
    Nugentet szerelték mielőtt beadhatta volna, és közben letelt a hosszabbítás.

90+3
    Fél perc sincs már hátra, most támadhat a Leicester!

90+2
    A szögletzászlónál kap szabadrúgást most a Newcastle, eközben pedig vészesen fogy a vendégek ideje.

90+2
    Gouffrant váltja Cabella a Newcastle csapatában.

90+1
    Pontatlan volt a gyors akció, már a Leicester dobhat.

90+1
    Krul lehúzza, indul a hazai kontra!

90+1
    Szabadrúgással jöhet a Leicester 40 méterről.

90+1
    Három percet hosszabbít Martin Atkison játékvezető.

90
    Sissoko vette észre remekül Perezt a tizenhatos szélénél, de Perez nem tudott befordulni a labdával.

90
    Gyorsan feljutott a Leicester a hazai kapuig, ám a labda végül Krul kapus kezében kötött ki.

89
    Újabb kis szöglet, Gouffran ezúttal betudta ívelni a labdát az ötösre, ám a közeli fejest Schmeichel védte.

88
    A kis szögletet beadás követte, amit kifejelt a másik oldalon egy vendég játékos. Jöhet az ismétlés.

88
    Újabb szöglettel jöhet a Newcastle.

87
    Janmaat kereste Cisset középen, de pontatlan volt a beadása.

87
    Elvesztik a vendégek, már a Newcastle játékosai járatják a labdát.

87
    Időt próbáltak nyerni a hazaiak a szöglettel de nem jött össze, dobhat a Leicester.

86
    Perez beadását követően Cisse tehette volna fel az i-re a pontot, de Schmeichel a kapu fölé ütötte. Szöglet jöhet.

86
    Öt percet kell még kihúznia a szarkáknak az első idei győzelmükhöz a Premier Leagueben.

84
    Négy a négy ellen támadhattak most Sissokoék, de a Leicester védelme jól helyezkedett, és megállította az akciót.

83
    Micsoda védés! Drinkwaterhez pattant a labda a szöglet után, aki a tizenhatosról küldte kapura dropból, de Krul kivédte a bombaerős lövést! James próbált ismételni, de az ő lövése elakadt egy védőben!

83
    De Laet harcolt ki egy szögletet a jobb szélen.

82
    Ulloát ugratta ki Vardy, ám les miatt kifelé jár a szabadrúgás.

82
    15–4 a kapura lövések aránya, 3–1 a kaput eltaláló lövéseké.

81
    Nugent tette középre Vardynak a labdát, de Vardy mögé érkezett a beadása.

80
    Teljesen szétnyílt a Leicester védelme, ennek ellenére két hazai támadó nem tudta átvinni két védőn a labdát.

79
    Újabb csere vendég oldalon, Knockaert váltja Cambiassot.

76
    De Laet próbálta középre játszani a labdát, ám rossz ütemben tette ezt, Krul gond nélkül lecsapott rá.

75
    Hirtelen a Leicesternek is sürgősebb lett a gólszerzés, rögtön feljebb is kapcsolnak egy sebességgel.

72
    Cserél a Newcastle, Haidara veszi át Dummett helyét.

71
    A Newcastle gólt szerzett!

Gyorsan fordult a Newcastle Cisse vezetésével, aki kitette a labdát GABRIEL OBERTANNAK a bal szélre, ő pedig becselezte magát középre, hogy aztán a kapuval szemből kilőhesse a bal alsót! Schmeichel vetődött, de nem ért oda, nagyon jól helyezett, erős lövés volt ez.

71
    Cambiasso szöglete után Morganhez került a labda, de nem tudott kapura fordulni, elvesztette a játékszert.

70
    Drinkwater és Nugent játszott össze remekül a Newcastle tizenhatosa előtt, a beadás viszont már nem volt jó, kifejelték szögletre.

69
    Cissét ugratták ki végül a tizenhatos jobb szélénél a hazaiak, de lesen volt.

68
    Cissoko megcsinálta ugyanezt a másik oldalon, de továbbra is a Newcastle támad.

68
    Vardy fordult kapura majd lőtt a tizenhatos elől, de Taylorban elakadt a labda.

65
    A félidő első tíz percét egyértelműen a Newcastle irányította, de ezek most a Leicester percei.

64
    Ezt is megoldja a Newcastle.

64
    Újabb vendég szöglet jöhet, Nugent harcolta ki.

63
    Cambiasso beadását Coloccini vágja ki, de már újra a Leicester támadhat.

63
    Kiharcol egy szögletet a Leicester.

62
    Cambiasso tekerte végül be, de elment mindenki fölött a labda. Kirúgás jöhet.

61
    A tizenhatos mellől, a jobb szélről végezhet el szabadrúgást a Leicester. James és Cambiasso a labda mögött.

60
    Támadott a Newcastle, végül Taylor elé került a labda, aki 16-ról tűzte kapura, de jó fél méterrel fölé ment a kísérlet.

59
    Cserél a Newcastle is, Perez váltja Anitát.

57
    Érezhetően egy sokkal jobb Newcastle jött ki a második félidőre.

56
    Cserélnek a vendégek, Albrighton helyét Vardy veszi át, Schluppot pedig Nugent váltja

55
    Ez a szöglet sem veszélyes, már a Leicester támadhat.

55
    Colback szabadrúgását Schmeichel a kapu mellé üti! Kellemetlen lövés volt, de a Leicester kapusa megoldotta.

54
    A tizenhatos mellől végezhet el szabadrúgást a Newcastle.

53
    Hihetetlen helyzet maradt ki! Cissé csapott le egy rosszul visszapasszolt labdára, majd elvitte Schmeichel mellett, de nem bírta begurítani a labdát a kapuba kissé kiszorított helyzetből!

51
    Ezt is megoldják a vendégek, de ezúttal meg is tartják a labdát.

50
    Vendég játékosról ment ki a szöglet, jöhet az ismétlés.

50
    Sissokho és Anita játszott össze jól a vendég tizenhatos előtt, előbbi végül lőtt, de egy védőről fél méterrel a kapu mellé pattant a labda! Schmeichel erre nem érhetett volna oda, de szerencséje volt a Leicesternek. Szöglet jöhet.

49
    Cisse volt szabálytalan támadás közben, szabadrúgás kifelé.

47
    Továbbra is elég döcögős a mérkőzés, egymás hibáiból élnek a csapatok továbbra is.

46

Hiába van nyeréskényszerben a Newcsatle, a Leicester teljesen jól tartja magát, a meccs képe alapján az se lenne meglepetés ha a vendégek vezetnének. A Newcastle próbálkozik, de nem igazán tudnak veszélyt jelenteni a vendég kapura. Volt néhány jó kísérletük, főleg az első fél órában, de Schmeichel kapus egyelőre magabiztosan véd.

45+2

45+2
    Beadás lett az akció vége, a labda Krul kapus kezében kötött ki.

45+1
    Támadásban a Leicester, a jobb szélen keresik a rést a Newcastle védelmén.

45+1
    Két perc a ráadás az első félidő végén.

44
    A kapu mellett köt ki a labda a szöglet után, kirúgással jöhet a Leicester.

44
    Cisse próbálta egy lapos lövéssel meglepni a vendég védelmet a tizenhatos széléről, de blokkolta az egyik védő a kísérletet. Szöglet jöhet.

39
    KAPUFA! Cambiasso legurította Albrightonnak, aki 25 méterről próbálta középre ívelni a labdát, de végül olyan jól sikerült ez a "beadás", hogy átszállt mindenki felett, beleértve Krul kapust, és a kapufáról pattant ki a labda! Kis szerencsével behullhatott volna a Newcastle kapujába a játékszer!

39
    Vendég szabadrúgás jöhet 30 méterre a Newcastle kapujától.

36
    Cisse pedig buktatta Mooret a vendég tizenhatosnál, már a Leicesternél a labda.

35
    James beadását követően Drinkwater támadta a kapust, szabadrúgás kifelé a Newcastlenek.

34
    Ulloa is besárgul.

33
    Jamest rúgták fel, vendég szabadrúgás jöhet a vendég térfélről.

31
    Érezhetően a Newcastlenek sürgősebb a gólszerzés, de egyelőre nem jelentettek nagy veszélyt Schmeichel kapujára.

29
    De Laet rúgta el a labdát a sípszó után, ő is besárgul.

27
    Albrighton beadásáért Ulloa és Janmaat küzdött meg a tizenhatoson belül, utóbbinak volt lépéselőnye és kifejelte a labdát.

26
    Colback és Cisse próbált összejátszani a vendég tizenhatoson belül, ám nem bírtak négy védővel.

23
    A szabadrúgás kipattant, de éppen Gouffran elé, aki a tizenhatoson belülről lőhetett, de nem találta el a kaput nagy helyzetben!

22
    Jó helyről végezhet el szabadrúgást a Newcastle.

22
    Moore szabálytalankodott, övé a mérkőzés első sárgája.

21
    Elvesztették a hazai védők a labdát, Ulloa pedig begyötörte valahogy középre éppen Jameshez, de ő nem tudta szemből ellőni a labdát Krul kapus mellett.

20
    Colback csípett el egy passzt a vendég tizenhatos előtt, majd egy lövőcsel után belelőtte a labdát Schmeichelbe 20 méterről.

19
    Cambiasso próbálta meglepni Krult azzal, hogy ráküldte a kezdőkörből, ám a Newcastle kapusa résen volt.

19
    Ulloát borította fel Taylor a középpályán, vendég szabadrúgás jöhet.

17
    Dummett indított rosszul, nem nagyon tudnak eljutni a kapuig a felek.

15
    Janmaat indította Cissét a jobb oldalon, Moore azonban jól helyezkedett, és visszaszerezte a labdát.

13
    Dummett védekezett jól, és szerezte vissza a labdát a Newcastlenek.

12
    Pontatlan a kiugratás, kirúgás jöhet.

11
    Tisztázni tud végül a Leicester, ráadásul meg is indulnak, a bal oldalon.

10
    Cisse elől fejelték ki, de még a Newcastle támad.

10
    Dummett is előrehúzódott, ő is kiharcol egy szögletet a Newcastlenek.

8
    Mit úszott meg a Leicester! Rossz volt a szöglet, így Sissoko vezetésével megindulta hazai kontra. Sissoko végigvitte a bal szélen a labdát, majd belőtte laposan Coloccininek, akinek csak a kapuba kellett volna lőnie a labdát a büntetőpontról, de ehelyett igaz centikkel, de mellé lőtte az argentín.

7
    És már ők végezhetnek el szögletet. Cambiasso fogja középre ívelni.

6
    Gyorsan tisztázott a Leicester, kihozták a labdát a tizenhtosról.

5
    Sissoko beadását fejelték ki a vendégek, így a Newcastle végezhet el szögletet.

4
    Elég kiegyenlített a játék az első percekben, egyik fél sem tudott még veszélyeztetni.

1

Technikai probléma miatt egy órát csúszik a mérkőzés, 17:00-kor lesz a kezdőrúgás.

Mindkét csapat készen áll a mérkőzésre, de egyelőre nem hangzott el a kezdő sípszó.

Newcastle United: Krul – Janmaat, Taylor, Coloccini, Dummett – Tiote, Colback – Obertan, Sissoko, Gouffran – Cisse.
    Cserék: Elliot – Abeid, Anitva, Armstrong, Cabella, Haidara, Perez.

Leicester City: Schmeichel – De Laet, Morgan, Moore, Konchesky – Cambiasso – Albrighton, James, Drinkwater, Schlupp – Ulloa
    Cserék: Hamer – Hammond, King, Knockaert, Nugent, Vardy

Játékvezetők: Martin Atkinson – H. Lennard, A. Garratt – M. Dean.

A Premier League nyolcadik fordulójában az eddig nyeretlen Newcastle United fogadja a szezont kifejezetten jól kezdő Leicester City csapatát.

A Newcastle szekere nem nagyon akar beindulni egyelőre, hét meccs alatt csak négy pontot gyűjtöttek (tavaly ilyenkor már 10 pontjuk volt) és jelenleg kieső helyen állak.

A Leicester újonc létére az eddigi hét fordulóban csak kétszer szenvedett vereséget, jól szerepelnek eddig a bajnokságban. Egy emlékezetes meccsen 5–3-ra verték a MU-t, valamint hazai pályán az Arsenallal és az Evertonnal való ütközeteket is döntetlenre hozták, és ez azért nem kis fegyvertény, nem lesz könnyű dolga a Newcastlenek.

Érdekes mérkőzés lesz ez, a Newcastlere már nagyon ráférne egy győzelem, de a Leicester biztosan nem lesz egy kellemes ellenfél.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..